Wycieczka samolotowa

SYMBOLE EGIPTU – NIL I PIRAMIDY (ZWIEDZANIE I WYPOCZYNEK)

Po przelocie z Gdańska czarterem do Hurghady w Egipcie, udamy się do Luksoru, by zwiedzić grobowce w „Dolinie Królów” – które to zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona). Następnie zobaczymy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz Kolosy Memnona - pozostałość po świątyni Amenhotepa III. Wieczorem zwiedzimy świątynię Luksorską, przejedziemy dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczniemy w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa.

Następnie czeka nas wycieczka do Madinat Habu - najlepiej zachowanej Świątyni Grobowej na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowanej przez Ramzesa III, a także Wioski Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Kontynuując zwiedzanie Luksoru, dotrzemy do starożytnych Teb - „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku).

Przeprawimy przez śluzę na Nilu i odbędziemy rejs do Edfu. Podczas wizyty w Edfu (ok. 2 godz.), zobaczymy kompleks świątynny poświęcony bogowi Horusowi - jedną z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w p.n.e. Następnie dopłyniemy Nilem do Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi, wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Na liście atrakcji jest również wycieczka autokarowa do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle i szkołę nubijską, wypijemy tam także tradycyjną herbatę w domu nubijskim. Zwiedzimy Asuan autokarem: wyspę File - przeniesioną z zalanych terenów zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie.

Wreszcie dotrzemy do Kairu. Zwiedzimy miasto, w programie jest Muzeum Egipskie - ze zbiorem ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu oraz skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Udamy się w podróż przez świat muzułmański, odwiedzając Cytadelę Saladyna, alabastrowy meczet Mohameda Aliego czy Stary Kair. Zoabczymy kościół św. Sergiusza (zbudowany w miejscu przebywania Świętej Rodziny podczas pobytu w Egipcie), kościół Najświętszej Marii Panny – zwany Zawieszonym oraz wyjątkowy klasztor wykuty w skałach Mukkattanu, w dzielnicy śmierci.
Zwiedzimy okolice Kairu: Sakkara z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą faraona Dżosera; Memfis – stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II i alabastrowym Sfinksem; a także Giza, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz majestatycznego Sfinksa.

Na zakończenie wyjazdu czekać na nas będzie Aleksandria – czyli perła starożytnej historii odkryta na nowo. Przejedziemy autokarem przez centrum miasta, zwiedzając wewnątrz Cytadelę Caytbay – zbudowaną z bloków kamiennych pozostałych po latarni morskiej Faros, a także rzymski amfiteatr, nowoczesną Bibliotekę Alexandrina (zbudowaną ze stali i szkła – zwiedzaną z zewnątrz, katakumby zwiedzane wewnątrz) oraz zjemy obiad w restauracji z widokiem na morze.

Ostatnie parę dni wyjazdu to czas na egzotyczny odpoczynek, czyli kąpiele morskie i słoneczne w Hurghadzie.

• 20 lutego - 6 marca 2025

8.350 zł

8.250 zł

• Cena zawiera:
  • Transfer z lotniska do hotelu i z powrotem
  • Przelot samolotem na trasie Gdańsk–Hurgada–Gdańsk
  • Bagaż podręczny 5 kg oraz bagaż rejestrowany 20 kg
  • Przejazdy na miejscu komfortowym autokarem, rejs po Nilu statkiem hotelowym
  • Zakwaterowanie w hotelu***/****, w pokojach 2-3 osobowych z łazienką
  • Pełne wyżywienie (śniadanie, lunch i kolacja)
  • Wstępy i atrakcje ujęte w programie
  • Lokalnych przewodników
  • Opiekę pilota z Fundacji
  • System tourguide
  • Pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance, bagaż)
  • Cena nie zawiera
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • Dopłaty do diety
  • Atrakcji, wstępów nie ujętych w programie
  • Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji (opcjonalne, ale polecane)

uwagi:

• Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie.
  • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.
  • Kalkulacja wycieczki została sporządzona w kwietniu 2024 roku na podstawie informacji o kosztach hoteli, wstępów, usług przewodnickich, transportowych, kosztów paliw oraz kursu walut.
  • W przypadku istotnych zmian cen powyższych składowych, w szczególności kursu walut i/lub ceny biletu samolotowego - cena wycieczki może ulec zmianie.